PRAGUE QUIET MUSIC FESTIVAL 2021

FESTIVAL ZTIŠENÍ, ZPOMALENÍ, ZPŘÍTOMNĚNÍ.
SOBOTA 18. 12. 2021
18:30
ČESKÉ MUZEUM HUDBY (KARMELITSKÁ 2, PRAHA 1)
DÉLKA: 180 MINUT
VSTUPNÉ:
200 Kč základní
350 Kč SPECIÁLNÍ LIMITOVANÁ EDICE s programovou rostlinou

událost na facebooku

První ročník našeho Prague Quiet Music Festivalu přinese premiéry pěti nových skladeb v provedení souboru Prague Quiet Music Collective a dvou hostů, Fredrika Rastena na kytary a Miroslava Beinhauera na unikátní šestinotónové harmonium. Jemné kompozice skladatelů z celého světa zazní v podmanivých kulisách dvorany Českého muzea hudby, kterou navíc rostlinná instalace od Hænke, světelný design Tomáše Morávka a čaj od Meetea na jeden adventní večer promění v ojediněle se vyskytující oázu pomalu plynoucí, kontemplativní hudby. Tématem večera se souhrou vlivů stal plevel, který propojuje rostlinnou scénografii s hudební složkou (v některých případech doslova). Nové kompozice napsali: Eva-Maria Houben (DE), Linda Catlin Smith (CAN), James Weeks (UK), Fredrik Rasten (NO) a Ian Mikyska (CZ). Přidejte se k nám a zažijte magický večer plný jemnosti.

PROGRAM

18.00 otevření sálu pro diváky

18.30–19.15
James Weeks (GB) – weedweaver
Ian Mikyska (CZ) – between mists (brushstrokes)

19.15–19.45 pauza

19.45–20.30
Linda Catlin Smith (CAN) – Nightshade
Eva-Maria Houben (DE) – this time

20.30–21.00 pauza

21.00–21.40
Fredrik Rasten (NO) – Concord

ÚČINKUJÍ

Fredrik Rasten – kytary
Miroslav Beinhauer – šestinotónové harmonium
Prague Quiet Music Collective (Ian Mikyska – viola da gamba, kytary, zobcové flétny / Milan Jakeš – housle / Luan Gonçalves – kontrabas / jako host: Irvin Venyš – klarinet, basklarinet)

LIGHT DESIGN

Tomáš Morávek

SCÉNOGRAFIE

Haenke / www.haenke.cz

PROGRAMOVÁ ROSTLINA / SPECIÁLNÍ EDICE VSTUPENEK

Kromě klasické vstupenky si můžete zakoupit speciální limitovanou edici vstupenky s dárkem – programem vytvořeným z živé rostliny, kterou si s sebou budete moci po koncertě odnést. Programy budou vytištěny na speciálním rostoucím papíru, který po koncertě rozhodně nezahazujte! Pokud ho zasadíte do hlíny, vyroste vám z něj překvapení ❀ Nechte náš program zakořenit a růst i po ztichnutí posledních tónů.
• • • Jak zasadit rostoucí papír? • • •


COVID / INFORMACE PRO NÁVŠTĚVNÍKY

  • Pro vstup bude potřeba se prokázat dokončeným očkováním, nebo potvrzením o prodělané nemoci v posledních 180 dnech.

  • PCR testem starým maximálně 72 hodin se mohou prokázat pouze lidé mladší 18 let, lidé s lékařsky potvrzenou kontraindikací a lidé, u nichž od poslední dávky očkování neuběhlo 14 dnů.

  • Prosíme návštěvníky o vzájemnou ohleduplnost a o nošení respirátorů po celou dobu akce.

  • Pro hladký průběh kontroly při vstupu prosíme o instalaci aplikace Tečka do mobilního telefonu.

  • Na akci neumožníme vstup divákům, kteří budou vykazovat klinické příznaky, nebudou splňovat podmínky pro vstup, nebo je nebudou schopni na místě prokázat.

  • V případě úplného zákazu kulturních akcí, který by nám neumožnil festival uskutečnit v plánovaném termínu, bude akce přesunuta na jiný termín. Vstupenky zakoupené v předprodeji zůstanou v platnosti. Návštěvníkům, kteří o to požádají, vstupné vrátíme.


PARTNEŘI FESTIVALU

PRAGUE QUIET MUSIC FESTIVAL 2021 MŮŽEME REALIZOVAT DÍKY PARTNERSKÉ PODPOŘE NÁRODNÍHO MUZEA – ČESKÉHO MUZEA HUDBY A FINANČNÍ PODPOŘE FONDŮ EHP 2014 – 2021, PROGRAMU KULTURA A MINISTERSTVA KULTURY. DĚKUJEME ♥