PRAGUE QUIET MUSIC FESTIVAL 2022

FESTIVAL ZTIŠENÍ, ZPOMALENÍ, ZPŘÍTOMNĚNÍ.
Neděle 18. 9. 2022
15:00–22:00
Fortna (Hradčanské námĚSTÍ 3, Praha 1)
VSTUPNÉ:
300 Kč základní
400 Kč LIMITOVANÁ EDICE VSTUPENKY S DÁRKEM

KOUPIT VSTUPENKY
událost na facebooku

Druhý ročník Prague Quiet Music Festivalu přinese ztišení a usebrání v podmanivých barokních prostorách Fortny, kláštera bosých karmelitánů na Hradčanském náměstí. Hlavním hostem festivalu bude rakouský skladatel Klaus Lang (AT). Představí se jako autor i interpret v rámci sólového varhanního recitálu s programem složeným z vlastních skladeb a z hudby 15. a 16. století. Na nepředvídatelný hudební výlet na pomezí minimalismu a improvizace se vydáme s duem Ranjevš & Óbasz (CZ/SK), které zareaguje na aktuální zvukovou situaci v klášterní rajské zahradě. Program pak doplní koncert Prague Quiet Music Collective (CZ), kde kromě světové premiéry Langovy skladby psané na přímou objednávku festivalu zazní hudba Evy-Marii Houben (DE) a Adriána Demoče (SK). Celý večer završí skladba Jürga Freye (CH) v podání všech hudebníků festivalu.

Den plný pomalu plynoucí, kontemplativní hudby zpestří workshop Úvod do meditace – Tichá meditace i pro úplné začátečníky, komentovaná prohlídka a výstava přibližující architekturu a historii Fortny, čtenářský koutek, čajový bar od Meetea a vegetariánské občerstvení.

ÚČINKUJÍ

Klaus Lang – varhany
Ranjevš & Óbasz (Jakub Švejnar – bicí, Štefan Szabó – elektrická kytara)
Prague Quiet Music Collective (Anna Paulová – klarinet, Milan Jakeš – housle, Luan Gonçalves – kontrabas, Ian Mikyska – strunné a dechové nástroje)

PROGRAM

15.00–16.30 WORKSHOP ÚVOD DO MEDITACE – TICHÁ MEDITACE I PRO ÚPLNÉ ZAČÁTEČNÍKY
16.30–17.00 ⋯ pauza ⋯
17.00–18.00 RANJEVŠ & ÓBAZS
18.00–18.30 pauza ⋯
18.30–19.30 PRAGUE QUIET MUSIC COLLECTIVE
19.30–20.00 pauza ⋯
20.00–21.30 KLAUS LANG

DOPROVODNÝ PROGRAM

  • Workshop Úvod do meditace – Tichá meditace i pro úplné začátečníky (15.00)
    Chvíle vnitřního ztišení a zastavení. Doprovází Pavel Pola ocd. Workshop proběhne v horním patře Fortny nad Prahou. Hodit se vám bude otevřená mysl a oblečení, ve kterém se můžete pohodlně posadit. Všechno ostatní bude na místě. Počet účastníků workshopu je omezený, místo si rezervujte e-mailem na fortna@fortna.eu.

  • Komentovaná prohlídka a výstava přibližující architekturu a historii Fortny (18.00)

  • Čtenářský koutek

  • Bar čajového studia Meetea

  • Vegetariánské občerstvení od Ethnocateringu

❍ LET THERE BE LIGHT ❍

LIMITOVANÁ EDICE VSTUPENEK S DÁRKEM

Kromě klasické vstupenky je v předprodeji speciální limitovaná edice vstupenky s dárkem, který rozzáří váš den ještě dlouho po utichnutí posledních festivalových tónů. Koupí této vstupenky podpoříte projekt Přestupní Stanice, který vytváří pracovní místa pro lidi bez domova.

PARTNEŘI FESTIVALU

PRAGUE QUIET MUSIC FESTIVAL 2022 MŮŽEME REALIZOVAT DÍKY PARTNERSKÉ PODPOŘE FORTNY A RAKOUSKÉHO KULTURNÍHO FÓRA A DÍKY FINANČNÍ PODPOŘE MINISTERSTVA KULTURY, STÁTNÍHO FONDU KULTURY, hlAVNÍHO mĚSTA Prahy A OSA. DĚKUJEME ♥

⋯⋯⋯⋯⋯⋯⋯⋯⋯⋯⋯⋯⋯⋯⋯⋯⋯⋯⋯⋯⋯⋯⋯⋯⋯⋯⋯⋯⋯⋯⋯⋯⋯⋯⋯⋯⋯⋯⋯⋯⋯⋯⋯


ARCHIV

Prague Quiet Music Festival 2021